Studentki i studenci prawa z Akademii Leona Koźmińskiego mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz ze Śródmieścia. To było cenne doświadczenie, które umożliwiło rozmowy o ważnych kwestiach społecznych i bezpieczeństwa, a także wymianę doświadczeń. Młodzi ludzie uzyskali informacje na temat codziennych obowiązków warszawskich policjantów oraz o współdziałaniu różnych organów ścigania w celu zwalczania przestępczości.
Policjanci ze Śródmieścia przybyli na zaproszenie dr hab. Moniki Całkiewicz i władz Akademii Leona Koźmińskiego, aby spotkać się ze studentami prawa. W spotkaniu wzięły udział również policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.
Rozmowy rozpoczęły się od przedstawienia aktów prawnych, które regulują działalność policji. Studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o strukturze garnizonu stołecznego i zadaniach poszczególnych wydziałów. Aby bardziej zilustrować znaczenie wykonywanych zadań, funkcjonariusze pokazali filmy prezentujące spektakularne i złożone sprawy. Następnie poruszono temat współpracy organów ścigania w zwalczaniu przestępczości oraz roli pełnomocników w sprawach karnych. Studenci zgodzili się, że zdobyta wiedza i doświadczenie są niezwykle cenne i z pewnością przydadzą się im w przyszłości.
Policjantki podkom. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska i sierż. Klaudia Dadasiewicz podzieliły się swoim doświadczeniem ze służby w związku ze stuleciem obecności kobiet w Policji. Podkreśliły unikalne wartości interpersonalne, które kobiety wniosły do codziennej służby – empatię, cierpliwość i zdolność do rozwiązywania konfliktów. Ich wpływ na przełamywanie stereotypów i promowanie równości płci pokazał, że praca w służbach mundurowych jest otwarta także dla kobiet, które mogą efektywnie pełnić służbę, podejmować decyzje i realizować trudne zadania.
Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Podczas panelu dyskusyjnego studenci mieli okazję zadać wiele pytań swoim gościom. Funkcjonariusze opisali wszystkie wymagania i etapy, które trzeba przejść, aby dołączyć do ich szeregów.